מדוע חשוב לנו להיות חשופים?

מדוע חשוב לנו להיות חשופים?

היכולת שלנו לראות את בני הזוג שלנו כאינדבידואלים ולכבד את הבחירות שלהם מאפשרת לשניהם להיות חשופים, לחיות ברמת אוטנטיות גבוהה באופן שמשאיר כל אחד שלם וחופשי.

כשכל אחד מכם מרגיש שהוא שלם, חופשי ולגמרי הוא במערכת היחסים, בלי לוותר על שום דבר עקרוני ומהותי מעצמו, שם נולדת התשוקה הגדולה והרצון המתמשך להיות יחד.

עדי ומיכל (שמות בדויים) נשואים כבר 15 שנים והם מרגישים כבר לא מעט זמן מנותקים אחד מהשני. התסכול שלהם סובב בעיקר סביב חוסר היכולת לתקשר בצורה טובה והאמונות השונות שלהם בעיקר סביב ההתמודדות עם כסף – עדי רוצה לחסוך כמה שיותר בעוד מיכל נהנת להוציא כספים על חוויות ופינוקים לעצמה ולילדיהם.

שניהם מרגישים מתוסכלים וממורמרים אחד כלפי השני, מרגישים שהצרכים והרצונות שלהם לא נשמעים, זה בולט בעיקר בנושא הכספי אבל זה מפריע להם בעוד תחומים בחיים.

בתהליך שלהם איתי הם מתבוננים קודם כל בעצמם בכנות ובסקרנות. ביחד אנחנו מנסים להבין, כל אחד בינו לבין עצמו מהם האמונות, הרצונות והערכים שעל פיהם כל אחד פועל והאם יש דרך לשחרר או לאמץ גישה חדשה, מרעננת יותר שתתאים למערכת הזוגית הנוכחית שלהם.

הקשבה כל אחד לעצמו יחד עם הקשבה לבן הזוג מייצרת בקליניקה תבנית חדשה, ראייה חדשה, שחרור מקבעונות של שנים וכמעט תמיד נולדת איזו אפשרות שלישית שאף אחד לא חשב עליה קודם…

באופן אישי אני מתה על האפשרות השלישית שנולדת לה משום מקום, זה כאילו שכל העולם פתאום נפתח לפניהם, אפשרויות חדשות נולדות ואושר מתחיל להיכנס פנימה.

עדי לומד להשתחרר קצת ולאמץ יותר את ערך ההנאה מהחיים ואפילו ליצור חוויות משמעותיות עם משפחתו. מיכל, לעומת זאת, לומדת להיות קשובה יותר לתקציב שלהם ולתקשר בצורה ברורה יותר לגבי הרגלי ההוצאות שלה.

בתהליך, שניהם מרגישים יותר שלמים, חופשיים ואותנטיים, מבלי להקריב את הערכים או האמונות הבסיסיות שלהם.

הזוג הזה לומד לאמץ את השונות בינהם ולומד לכבד את האוטונומיה אחד של השני. הם מוצאים דרך לעבוד ביחד.

התהליך מוביל אותם לתחושה עמוקה יותר של חיבור רגשי ולמערכת יחסים מספקת יותר. החיבור העמוק שנוצר יחד עם תחושת החופש האישי מאפשרת להכניס את היצריות והתשוקה ליחסים.

ייתכן שזו תמונה של ‏לב‏

כל הרגשות:

9שוש תנא, Mali Shafir Dvir ו7 נוספים

שתפו:

זוגיות. מיניות. הורות

זה הזמן לפתוח את הלב